ساخت ویلا در سهیلیه

هزینه ساخت ویلا در سهیلیه [سال 1403]

قطعا بیشتر شما دوستان هم می دانید که امروزه سهیلیه به عنوان یکی از بهترین مناطق برای ساخت ویلا به حساب می آید که روز به روز هم در حال پیشرفت است.به همین خاطر ما تصمیم گرفتیم تا یک مقاله مفید در رابطه با هزینه ساخت ویلا در سهیلیه بنویسیم و ببینیم که آیا ساخت ویلای معمولی یا حتی لوکس جنبه اقتصادی دارد؟ البته بهتر است از همین ابتدا بگوییم که ساخت ویلا اگر به شکل اصولی و درست باشد,هیچوقت ضرر ده نخواهد بود و شما در ابتدا باید با مبانی ساخت و ساز آشنا باشید.

ما در این مقاله می خواهیم ساخت ویلا در سهیلیه را از نظر هزینه و البته ارزش بررسی کنیم.البته بیشتر برای دوستانی است که می خواهند از این طریق کسب درامد کنند (فروش ویلا به غیر).البته بهتر است قبل از اینکه اصل مقاله را شروع کنیم,ببینیم که سهیلیه چجور مکانی بوده و چه مزیت هایی دارد؟

سهیلیه کجاست و چه مزایایی دارد؟

به نظر همه مردم کرج,سهیلیه یکی از نزدیک ترین و البته خوش آب و هوا ترین روستاهای نزدیک کرج به حساب می آید.شاید در سال های گذشته (10 سال پیش) این منطقه چندان در چشم نبود,اما به مرور زمان پیشرفت کرد و توانست به یکی از مشهورترین مناطق ویلایی ایران تبدیل شود.همین باعث شد که سرمایه گذاران زیادی به این روستا جذب شوند و نرخ ساخت و ساز تا حد زیادی بالا برود.به هر حال از جمله مهمترین مزیت های این روستا می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

 • نزدیکی به شهر کرج
 • دسترسی راحت از جاده های اصلی
 • آب و هوای بسیار مناسب
 • زمین قیمت مناسب
 • هزینه ساخت به نسبت پایین
 • روستای بسیار زیبا با ویلاهای لوکس
 • ویلاسازی زیاد
 • امکانات مهم از جمله آب,برق و گاز 24 ساعته

اگر بخواهیم سهیلیه را از نظر جغرافیایی بررسی کنیم,باید بگوییم که این روستا دقیقا در قسمت غربی استان البرز قرار دارد.البته سهیلیه تنها از نظر ویلایی اهمیت ندارد و بسیاری از کشاورزان در این روستا میوه های مختلفی را کشت می دهند و می توان گفت که یکی از جنبه های مهم اقتصادی سهیلیه هم به حساب می آید.به هر حال اگر شما هم به دنبال خرید ویلا در کرج هستید,پیشنهاد می کنیم حتما سری به این روستا بزنید.

هزینه ساخت ویلا در سهیلیه کرج

قطعا بسیاری از شما دوستان به دنبال این سوال هستید,اما بهتر بدانید که هزینه ساخت ویلا به موارد مختلفی بستگی دارد و اغلب بر اساس منطقه تعیین نمی شود.برای مثال ممکن است شما یک شخص حرفه ای باشید و بدانید که ارزان ترین و البته بهترین جنس ها را از کجا باید تهیه کنید و به همین خاطر همه مواد ساخت را با قیمت کمتر می گیرید.همین قیمت کمتر می تواند در طول ساخت بیش از 200 میلیون تومان به شما سود اضافه دهد که البته این مبلغ برای ویلاهای بزرگ بیشتر هم می شود.

هزینه ساخت ویلا در سهیلیه

به هر حال هزینه ساخت ویلا به جزو زمین از حدود متری 12 میلیون تومان شروع شده و تا حدود 25 میلیون تومان برای ویلاهای متوسط و نیمه لوکس هم می رسد.البته این در حالی است که شما هیچ هزینه ای بابت خرید زمین یا موارد اضافه نپردازید.اما این مورد را در نظر داشته باشید که برای ساخت ویلای لوکس که قابلیت اجاره و درامد داشته باشد (با قیمت های بالا),حداقل باید متری 30 میلیون تومان کنار بگذارید.شاید الان این سوال را از خود بپرسید که آیا تمام افراد چنین هزینه هایی می کنند؟ در جواب باید بگوییم که خیر,در بسیاری از مواقع دیده شده است که کارفرما با مواد اولیه ضعیف کار را پیش می برد و یک ویلای معمولی تحویل می گیرد که حداکثر روزانه 1 الی 2 میلیون تومان اجاره می رود.

گاهی مواقع ممکن است که شما یک زمین شهرکی داشته باشید که در این حالت ممکن است شهرک مورد نظر یک سری قوانین خاص برای ساخت داشته باشد.به طور میانگین کشوری,هزینه ساخت ویلا در چنین شهرک هایی متری 19 میلیون تومان است. یعنی ساخت یک ویلای 300 متری حدود 5.7 میلیارد تومان هزینه خواهد داشت.البته تعرفه اجاره چنین مکانی هم حدود 3 میلیون تومان در وسط هفته و تا 6 میلیون تومان در آخر هفته ها می باشد.اگر به دنبال هزینه های ساخت به شکل جزئی تر هستید,در ادامه همراه ما باشید :

 1. هزینه آرماتوربند : این هزینه ثابت نیست و ممکن است که یک آرماتوربند بر اساس تجربه و کیفیت کاری خود متری 450 هزار تومان دریافت و شخص دیگری 350 هزار تومان.این مورد کاملا بستگی به محل کار و فاصله آن از شهر دارد.
 2. یونولیت : در حال قیمت هر قطعه یونولیت سقفی حدود 120 الی 180 هزار تومان است و هر متر مربع از ساختمان 0.8 یونولیت نیاز دارد.
 3. بتن ریزی: به طور کلی بتن ریزی به شکل دستی و آماده تهیه می شود که پیشنهاد این است که اصلا به سمت حالت دستی نروید.به طور معمول برای ساخت یک متر نیاز به 0.4 متر مکعب بتن نیاز است.فقط به این مورد توجه کنید که کیفیت بتن باید بالا باشد تا در آینده مشکلی برای سازه ایجاد نشود.
 4. میگلرد : نسبت مصرف میلگرد به متر برابر با 50 کیلو برای هر متر می باشد.یعنی برای ساخت یک سازه 300 متری باید 15 تن میگلرد خریداری کنید.
 5. تیرچه : به طور متوسط برای سازه های معمولی باید 1.4 متر تیرچه در هر متر مصرف کنید.
 6. جواز و هزینه های اضافه : در طول کار ممکن است یک سری هزینه های اضافه وجود داشته باشد که جواز ویلایی هم یکی از آنهاست (البته جواز یک چیز ثابت بوده و قابل چشم پوشی نیست).

نکات مهم در رابطه با ساخت ویلا در سهیلیه

اکنون با هزینه ساخت ویلا در سهیلیه آشنا شدید,نوبت به این است که موارد بیشتری را بررسی کنید و ببینید که در هنگام خرید چه نکاتی را باید رعایت کرد.توجه داشته باشید که خرید ملک در سهیلیه اگر به قصد سرمایه گذاری باشد,می تواند بسیار سودده باشد با این قانون که حتما باید با خرید و فروش و ساخت و ساز آشنا باشید.ما به این دلیل می گوییم که باید حرفه ای باشید که بیشترین سود را در کمترین زمان ممکن ببرید.برای نمونه برخی از سازندگان در مدت 5 الی 6 ماه یک پروژه خوب را به پایان می رسانند و به بهترین قیمت هم می فروشنند.اما اگر به دنبال ضعیف کار کردن هستید و بودجه چندانی ندارید,بهتر است به فکر کسب درامد از این طریق نباشید چرا که ارزش ندارد.

 

مطالب مرتبط

پ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره