لوکس ترین شهرک های ویلایی ایران

لوکس ترین شهرک های ویلایی ایران را بشناسید!

همه ما تا به حال این فکر کرده ایم که لوکس ترین شهرک های ویلایی ایران کجا هستند و اصلا قیمت زمین و ویلا در این مناطق از چند میلیون تومان شروع می شود؟ توجه داشته باشید که در حال حاظر شهرک های ویلایی بسیار زیادی در شمال کشور همچنین شهرهای اطراف تهران و کرج مانند سهیلیه وجود دارند که ما از آنها بی خبر هستیم. یک ویلای لوکس معمولا در بهترین نقطه شهر قرار دارد و از طرفی از بهترین مواد اولیه ساخته می شوند که قیمت برخی از این ویلاها از 1000 میلیارد تومان هم بیشتر می باشد! پس در ادامه همراهمان باشید تا چند تا مشهورترین ویلاها و شهرک های لوکس ایران را بررسی کنیم.

همانطور که می دانید,امروزه شمال کشور به عنوان یکی از قطب های اصلی گردشگری ایران محسوب می شوند که همه ساله ویلاهای لوکس بسیار زیادی در آنجا ساخته می شوند که اغلب این سازه ها شخصی بوده و قابل اجاره کردن نمی باشند.برای اثبات این حرفمان می توانید همین حالا یک جستجویی در سایت های اجاره ویلا بزنید تا متوجه منظور ما شوید که هیچکس ویلاهای میلیاردی خودش را به افراد غریبه اجاره نمی دهد.البته این کار بسیار درست بوده و دلیلش هم این است که چنین ویلاهایی معمولا لوازم بسیار گران قیمتی دارند که هر فردی می تواند تمام این تجهیزات را در مدت 1 روز به طور کامل از ملک خارج کند!

اجاره یا خرید ویلا در شهرک های لوکس

شاید این سوال برای شما هم باشد که آیا می توان یکی از این ویلاها را خریداری یا اجاره نمود؟ در جواب باید بگوییم که اجاره چنین ملک هایی متاسفانه امکانپذیر نیست و بیشتر مالکین و شهروندان همان نقطه اجازه ورود به شهرک را دارند که یکی از مشهورترین این شهرک ها امیردشت می باشد.اگر به فکر خرید زمین یا ویلا در این شهرک هستید,بهتر است بدانید که قیمت این ملک ها بسیار بیشتر از چیزی است که شما تصور می کنید و در حقیقت خرید آنها برای افراد عادی با بودجه حتی 20 میلیاردی امکانپذیر نمی باشد.

لوکس ترین مناطق ویلایی نشین ایران

دوستان عزیز توجه داشته باشید که ممکن است ویلاها یا شهرک های لوکس بسیار زیادی در ایران وجود داشته باشند که هنوز بسیاری از ما از آنها بی خبر هستیم.در ادامه قرار هست چند تا از بهترین ها را که اغلب ما هم با آنها آشنایی داریم را به شما معرفی کنیم.

امیردشت

اگر یک سری به پست های اینستاگرامی زده باشید,متوجه خواهید شد که در حال حاظر گران قیمت ترین و لوکس ترین منطقه ویلایی نشین ایران امیردشت می باشد.البته افراد عادی اجازه ورود به این نقطه را ندارند که همین یکی از دلایل عجیب بودن امیردشت می باشد.برخی از ویلاهای این شهرک قیمت های بالای 500 الی 1000 میلیارد تومان دارند که شبیه قصرهای داخل فیلم ها ساخته شده اند و امکان دارد شما در آنها گم شوید (به دلیل زیربنای بسیار زیاد).

شهرک امیردشت

امیردشت که یکی از مناطق محبوب مازندران به حساب می آید,برای اولین بار در سال 1351 بر روی یک زمین 100 هکتاری تاسیس شد که هدف آن هم تبدیل شدن به بهترین شهرک ویلایی ایران بود.نکته جالب در رابطه با 700 ویلای این منطقه این است که صاحبین این املاک اغلب از بزرگ ترین و مشهورترین افراد ایران هستند از جمله سیاست مداران و فوتبالیست و البته تاجران بزرگ.مورد بعدی هم باید به آن اشاره کنیم این است که متراژ کوچک ترین زمین این شهرک 1000 متر بوده که در بعضی از موارد به 3000 متر هم می رسند که درون آنها کاخ هایی ساخته شده اند که هوش از سرتان می برد.

شهرک امیردشت از لحاظ امکانات و امنیت در بالاترین سطح ممکن قرار دارد و اگر یک سری به آنجا زده باشید,متوجه خواهید شد که تقریبا تمام نقاط به وسیله دوربین های حرارتی و نگهابانان 24 ساعته محافظت می شود.این شهرک 2 خیابان اصلی در خود دارد که در مجمموع به 70 کوچه بسیار لوکس راه دارند.مزیت دیگر امیردشت این است که تمام نقاط شهرک از فضای سبز پوشانده شده است و احساس می کنید که وارد منطقه بورلی هیلز آمریکا شده اید.به هر حال اگر به دنبال خرید ویلا هستید,بهتر است به هیچ عنوان سمت این نقطه از شمال ایران نروید که قیمت ها قطعا هوش از سرتان می پراند.

خزر شهر

خزر شهر را می توانیم یکی از بهترین و البته قدیمی ترین مناطق ویلایی نشین شمال ایران در نظر بگیریم که به شهرک سلطنتی ها شهرت دارد.این شهرک به بخش جنوبی و شمالی تقسیم می شود که قیمت ملک در مناطق شمالی اش بیشتر از موارد جنوبی می باشد. دلیل قیمت بیشتر هم می توانیم نزدیکی به ساحل دریای خزر بدانیم که با خرید ویلا در این نقطه شما صاحب یک ساحل اختصاصی هم خواهید شد.البته این شهرک لوکس مزیت های زیادی دیگری هم دارد که برخی از مهمترین آنها عبارتند از :

 • زمین فوتبال
 • زمین والیبال
 • رستوران و کافه
 • زمین تنیس
 • پارک
 • لاین پیاده روی
 • پارک بانوان
 • پیست دوچرخه سواری

خزر شهر

البته ورود به خزر شهر دست کمی از امیردشت ندارد و همیشه با توسط نگهابان محافظت می شود.نکته جالب دیگر هم اینکه اغلب ویلاهای این منطقه زمین های 1000 متری یا بزرگ تر دارند و می توان گفت که قیمت ملک در این منطقه به نسبت سایر نقاط مانند سهیلیه و کردان بسیار بیشتر است.خزر شه از نظر وسعیت تقریبا 6 برابر امیردشت می باشد (یعنی 600 هکتار که 120 هکتار متعلق به بخش شمالی و باقی برای بخش جنوبی است).

دریاکنار

دریاکنار را قطعا در تمام فیلم ها و ویدیوهای قدیمی دیده اید و می دانید که چقدر قدیمی است.این شهرک در حدود سال 1335 به وجود آمد و امروزه بیش از 2000 ویلا در خود دارد.البته دریاکنار نسبت به دو شهرک دیگر یک مزیت مهم دارد که شما می توانید ویلاهایی با متراژهای مختلف که اغلب از 250 متر شروع می شوند,خریداری کنید.البته این مورد را در نظر بگیرید که زمین ویلاها در اکثر مواقع بیش از 500 متر هستند که قیمت بالایی دارند.

شهرک دریاکنار

دریاکنار یکی از برندترین شهرک های استان مازندران (بابلسر) به حساب می آید که از لحاظ امنیت و کیفیت فضاسازی,جزو برترین هاست.شاید برایتان جالب باشد که بدانید,برای ساخت یا خرید ویلا در این شهرک شما باید از قبل با مدیریت هماهنگ کرده باشید و اینطور نیست که فقط با مالک طرف باشید.پیشنهاد ما به کسانی که به دنبال گرفتن یک ویلای لوکس در این شهرک هستند,این است که حتما موارد بیش از 300 متری را انتخاب کنند.نکته مهم آخر هم اینکه اجاره ویلا و کسب درامد از این طریق می تواند بسیار عالی باشد! چرا که ویلاهای این منطقه قیمت بالایی دارند و در اغلب تعطیلات اجاره می روند.

سهیلیه

دوستان عزیز توجه داشته باشید که سهیلیه شهرک نیست و یک روستا محسوب می شود که درونش چندین شهرک ویلایی لوکس وجود دارد.شاید شما قبل از این فکر می کردید که ویلاهای سهیلیه چندان لوکس نیستند که باید بگوییم به هیچ عنوان اینطور نیست.اگر در سال های اخیر یک سری به این نقطه زده باشید,متوجه خواهید شد که ویلاهای چند ده میلیاردی بسیاری لوکسی در آن ساخته شده است.به هر حال اگر به دنبال یک محل امن هستید که ویلای لوکس خودتان را درونش بسازید و از طرفی به شهر کرج و تهران نزدیک باشد,پیشنهاد ما سهیلیه کرج است. مزیت دیگر سهیلیه نسبت به سایر موارد معرفی شده این است که قیمت زمان در این نقطه به نسبت متعارف بوده و شما می توانید با 10 میلیارد صاحب یک زمین 500 متری در بهترین جای سهیلیه شوید.

سهیلیه کرج

البته سهیلیه هیچ شهرکی در اندازه امیردشت و خزر شهر ندارد که چنین امکاناتی داشته باشد و می توان گفت که لوکس ترین نیست.اما از لحاظ کیفیت ویلاسازی و معماری حرف های زیادی برای گفتن دارد.در آخر هم این را بگوییم که شهرک های سهیلیه اغلب برای عموم باز هستند و اینطور نیست که حتما باید مالک باشید (به همین خاطر می توانید ملک خود را روزانه اجاره دهید).

شهرک پامچالان

شهرک پامچالان که به سوئیس هم شهرت دارد,در استان مازندران و روستای چلک قرار دارد که به دلیل شباهت زیادش به رشته کوه های سوئیس با این نام شناخته می شود.مزیت این شهرک این است که از یک طرف به دریا و از طرف دیگر به سمت جنگل راه دارد و می توان گفت که جزو بکرترین مناطق است.البته این شهرک بسیار قدیمی بوده و در بین خود مردن مازندران شهرت بسیار زیادی دارد و می توان گفت که خرید یا اجاره ویلا در این محل به نسبت بالاست.

شهرک پامچالان

البته این شهرک به نسبت سایر موارد بسیار کوچک تر بوده و تنها 82 قطعه زمین دارد که از این بین 3 قطعه برای پارک و امکانات مختلف استفاده شده است.البته این تمام ماجرا نیست و شهرک پارمچال امکانات دیگری هم دارد :

 • فضای سبز و پارک
 • خیابان های سنگ فرش شده
 • نگهبانی 24 ساعته توسط شرکت خصوصی
 • تمیز و بدون زباله بودن
 • لاین پیاده روی

نتیجه گیری

همانطور که گفته شد,شهرک های بسیار زیادی در شهرهای مختلف ایران وجود دارند که نمی توانیم تمام آنها را در یک مقاله جمع آوری کنیم.مواردی که گفته شدند تقریبا مشهورترین های ایران هستند که اغلب شما با آنها آشنایی دارید.اگر شما هم به دنبال خرید ویلا در شهرهای شمال یا اطراف تهران – کرج هستید,می توانید همین حالا با کارشناسان صاب ملکی تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

پ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره